Laureat konkursu
Rozstrzygnięty został konkurs dla nauczycieli ogłoszony przez Eurodeputowanego Krzysztofa Hołowczyca, dla uczczenia 90 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Najciekawszą pracę nadesłała Pani Małgorzata Ladzińska, polonistka z Ełku, która w nowatorski sposób zaprezentowała motyw jednoczącej się Europy w polskiej myśli politycznej XIX i XX wieku.
Jury konkursu pod przewodnictwem prof. dr hab. Norberta Kasparka stwierdziło, że Małgorzata Ladzińska, autorka najlepszej pracy, używa bardzo bogatego warsztatu dydaktycznego. Lekcja przez nią opracowana jest dynamiczna przeplatana różnymi stylami: literackim, poetyckim i publicystycznym. Ciekawą pracę zaprezentował także Pan Jerzy Necio z Górowa Iławeckiego. Jego propozycja przedstawia ewolucję idei zjednoczeniowej w polskiej myśli politycznej. Pan Necio porusza się w czasoprzestrzeni lat 1926-1999, od wystąpienia Hubermana na I Kongresie paneuropejskim do przemówienia Papieża w sejmie RP. Interesujący konspekt zaproponowały również Panie Jolanta Kosmowska, Aneta Stojanowska-Hościłowicz, Marianna Rant-Tanajewska oraz Renata Kaczmarek. Szczególnie ciekawie wygląda swoiste porównanie koncepcji Róży Luksemburg i Józefa Piłsudskiego. Wnioski syntetyzujące autorki zebrały w formie graficznej „drzewa wspólnej Europy”. Konspekt Pana Mariusza Pniewskiego z Mrągowa proponuje realizację tematu w pracowni informatycznej. Uczeń, prócz wiedzy, utrwala sposób jej pozyskania.
Autorzy najlepszych prac zostaną zaproszeni przez Posła Krzysztofa Hołowczyca do Brukseli, gdzie będą mieli możliwość z bliska zapoznać się ze specyfiką pracy Parlamentu Europejskiego oraz innych instytucji Wspólnoty.
Informacja pochodzi ze strony Krzysztofa Hołowczyca